Geçmişi Unutma…

Posted on Updated on


Neden mi #GeçmişiUnutmaİstikrarıBozma  diyoruz? Çünkü ekonominin çöktüğü, devalüasyonların yaşandığı, IMF borçlarının tavan yaptığı, “enflasyon canavarı” tabirinin belleklerimizde yer ettiği, başörtülü kız öğrencilerin yaka paça okullardan alınıp, gözaltında tutuldukları, terör örgütünün hemen hemen her gün kanlı eylemler yaptığı, faili meçhul cinayetlerin doruğa ulaştığı, OHAL’in güneydoğu’da yıllarca devam ettiği, zenginlik içinde fakirliğin yaşandığı, başörtülü milletvekilinin mecliste yuhalandığı, büyük şehirlerde çöp dağlarının yükseldiği, musluklardan günlerce suların akmadığı, elektrik kesintilerinin olağan hale geldiği, sıkı yönetimlerin ilan edildiği, muhtıraların verildiği, tankların caddelerde yürütüldüğü, kontrgerillanın kürt kardeşlerimize acılar yaşattığı o günler Allah’ın izniyle geride kaldı. Allah’ın verdiği bu nimetlere nankörlük edip, Müslümanların birbirine düşmesi büyük bir hata, büyük bir vicdansızlıktır. Yanlışların üzerine gidilir ama yıkarak değil, sevgiyle, şefkatle, yatıştırıp onararak bu yapılır.

Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah’tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz. (Hucurat Suresi, 10)

Advertisements

One thought on “Geçmişi Unutma…

    Bünyamin KARAKOÇ said:
    December 28, 2013 at 11:12 am

    ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN AYŞE HANIM, NE KADAR DA GÜZEL, AKICI, ANLAŞILIR VE KANITLARA DAYALI BİR PAYLAŞIM OLUŞTURMUŞSUNUZ. YAZINIZA HAYRAN KALDIM, ELİNİZE,EMEĞİNİZE SAĞLIK…

Bir Yorum Yaz/Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s