Adnan Oktar, Papa Francis’e ne hediye etti?

Posted on


Sanhedrin Beni Nuh Mahkemesi Başkanı Haham Yeşayahu Hollander, 11 Aralık 2013 tarihinde Papa Francis ile görüştü. Kendisine Adnan Oktar’ın yolladığı akik, altın işlemeli tespih ve yazarın özel olarak imzaladığı kendi kitaplarından İslam Terörü Lanetler ve İncil’den Güzel Sözler kitaplarının ingilizce baskıları özel bir mektupla birlikte sunuldu.

Haham Hollander bu hediyeleri Papa’ya “önemli bir Türk Müslüman filozof ve dostum olan Sn. Adnan Oktar adına veriyorum” diyerek sundu.

Hediyelerin Papa’ya toplantıda özel olarak elden verilmesini çok önemli, bu şekilde bütün hediyeler Vatikan bürokrasisine uğramadan doğrudan Papa’nın kendisine takdim ediliyor. Papa Francis, kendisine verilen mektupları okumak üzere ofisine alıyor. Normal şartlarda genelde bu tip hediyeleri Papa’nın yardımcıları alıyorlar ve onlar ilgileniyorlar. Ancak Adnan Oktar’ın hediyelerini Papa Francis direkt olarak elden aldı.

Bu görüşme St. Peter Bazilikasının dışındaki alanda  gerçekleşti. Papa Francis, saat 10 gibi kuzeyden özel aracıyla getirildi ve koltuğuna geçti. Daha sonra kutsamalar, vaaz ve diğer konuşmalar yapıldı. Hristiyan camianın önde gelenleri Papanın yanına giderek görüştüler. Daha sonra Papa davetlilerin olduğu yere geldi ve hediyeler sunuldu. Ardından Papa Francis hayır duası yaptı.

 

Advertisements

Bir Yorum Yaz/Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s