PYD’nin Suriye’deki Kürtlere yaptığı zulümler insan hakları raporunda

Posted on


Uluslararası insan hakları örgütü Human Rich Watch-HRW (İnsan Hakları İzleme Örgütü) yayınladığı raporda, Suriye’de PYD kontrolünde bulunan bölgelerde insan haklarının ihlal edildiğini dile getirdi. Rudaw sitesinde Hoşi Murad imzasıyla yayınlanan haberde, 107 sahifeden oluşan raporda, PYD’nin kendi dışındaki siyasi partilere yönelik baskılarına, kaçırmalara, faili meçhul cinayetler ile mahkemeler konusuna geniş yer veriliyor, çocukların silah altına alınmasından bahsediliyor.

Haberin devamını okumak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıda çeşitli dillerde belgeleriyle detaylarını inceleyebileceğiniz bu insan hakları ihlallerini PYD, kendi halkına, Kürt kardeşlerimize reva görüyor. PYD, Marksist-Leninist öğretilere muhalif olan herkesi infaz da dahil olmak üzere çeşitli yollarla sindirken, Amerika öncülüğünde 70’i aşkın ülkenin desteğiyle PYD’ye silah yardımı yapılması ciddi bir tehlikedir.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün 107 sayfalık raporununun tamamını Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak buralardan okuyabilirsiniz.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün raporun hazırlanma aşamasında Suriye’de PYD’nin kontrolündeki bölgelerde işkence tanıklarıyla yaptıkları röportaj ve özel çekimleri de buradan izleyebilirsiniz.

Advertisements

Bir Yorum Yaz/Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s